Bitcoin rozbija $35,000, Traderzy instrumentów pochodnych są „Niepewni“

Krypta poprawiła się do poniżej 30.000 dolarów przed ostatnim rajdem

Bitcoin ustanowił kolejny rekord w środę we wczesnych azjatyckich godzinach handlu, ponieważ cyfrowa waluta kontynuowała swój bieg byka, który przekroczył kluczowe 35.000 dolarów.

Ten solidny rajd w górę jest znaczący, ponieważ ceny wzrosły z poziomu 30.000 dolarów do nowego haju w ciągu zaledwie 24 godzin, co stanowi dzienny wzrost o ponad 16,6 procent. Cyfrowa waluta testuje teraz ten kluczowy poziom z silnymi oznakami runu byków.

Bitcoin ma ostatnio szalony wzrost. Odkąd waluta cyfrowa w zeszłym miesiącu zniszczyła kluczowy poziom 20.000 dolarów, ceny wzrosły w ogromnym tempie: od tego poziomu do świeżego wyżu w ciągu około 20 dni. W przypadku konkursu jest to wzrost wartości o 75 procent.

Instytucje są w pełni zaangażowane

Zarówno popyt detaliczny, jak i instytucjonalny na walutę cyfrową rośnie, a giełdy biją rekordy ilościowe.

Choć za tym rajdem kryje się wiele powodów, jednym z kluczowych jest wzrost inwestycji instytucjonalnych w kryptokurtę. Notowana przez Nasdaq MicroStrategy była jedną z pierwszych, które wyznaczyły ten trend, inwestując 250 milionów dolarów, a następnie zwiększając je do ponad miliarda dolarów. Inne firmy, w tym amerykański lider funduszy inwestycyjnych, MassMutual, podążają w tym samym kierunku i kupiły Bitcoin o wartości 100 milionów dolarów.

Dodatkowo, fundusze hedgingowe ważyły się, a SkyBridge Capital Anthony’ego Scaramucci’ego uruchomił nowy fundusz Bitcoin.

Co więcej, nastroje na rynku kryptońskim wzmocniły się, ponieważ JP Morgan Chase, największy bank na Wall Street i poprzedni krytyk Bitcoin, niedawno przewidział długoterminową cenę Bitcoinu na poziomie 146.000 dolarów.

Strach rośnie

Pomimo pozytywnych emocji, wielu z nich jest również sceptycznie nastawionych do ekstremalnego biegu byków. Handlarze instrumentami pochodnymi Crypto odcinają pozycje lewarowane i jako dyrektor generalny CryptoQuant, Ki-Young Ju wyraził to jasno: „Handlarze $BTC są niepewni co do następnego ruchu i przerażeni.“

Ponadto SkyBridge’s Scaramucci ostrzegał przed ewentualną bańką Bitcoinów, ponieważ rosnące ceny wywołują na rynkach sentyment do FOMO, co może prowadzić do ekstremalnych zysków.

„To może być wybuchowa bańka górna“. Oczekujemy, że fundusz będzie niestabilny i może stracić pieniądze“, powiedział niedawno Scaramucci w CNBC. Co ciekawe, SkyBridge powiedział inwestorom funduszu Bitcoin, że oryginalna krypta jest „lepsza w byciu złotem niż w złocie“.