Handlowcy wycofują ponad 40 tysięcy bitcoinów z BitMEX jako początek problemów prawnych firmy

Najlepsza platforma wymiany instrumentów pochodnych na kryptowaluty BitMEX walczy obecnie z mnóstwem zarzutów karnych od rządu Stanów Zjednoczonych. Podczas gdy giełda na Seszelach zaprzeczyła jakimkolwiek wykroczeniom, skandale wydają się powodować krwawienie klientów.

Antsy Traders w ruchu

Według danych Glassnode, handlowcy wycofali z giełdy około 45 000 tokenów BTC (o wartości około 420 milionów dolarów) od czasu rozpoczęcia sporu z rządem USA. Firma zajmująca się śledzeniem danych w łańcuchu bloków wcześniej zwróciła uwagę, że BitMEX stracił 23200 BTC (około 243 milionów dolarów) w ciągu jednej godziny, co oznacza największy godzinowy odpływ, jaki kiedykolwiek odnotowała giełda.

Jak dodał Glassnode, portfele BitMEX początkowo posiadały około 170,00 BBTC (o wartości około 1,8 miliarda dolarów). Ten znaczący odpływ aktywów niewątpliwie zaszkodzi firmie.

Wraz z odpływami, otwarte pozycje na kontraktach terminowych na Bitcoin na giełdzie spadły o 20 procent, wynika z danych firmy analitycznej Skew. Ze względu na spadek aktywów najprawdopodobniej uderzenie w otwarte pozycje spowodowało akt oskarżenia rządu.

Dane z Crystal Blockchain potwierdziły raport Glassnode, wyjaśniając, że odpływy netto z BitMEX nadal rosną. Firma analityczna stwierdziła również, że Huobi, Binance, OKEx i Gemini były największymi beneficjentami lotu inwestora. Tylko cztery giełdy przyjęły podobno 20000 BTC z przeniesionych aktywów.

Sprawy mogą się pogmatwać

Spadki wskaźników pochodzą ze znacznego obciążenia BitMEX, które spadło na początku tego miesiąca. W dniu 1 października amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) złożyła skargę na giełdę z siedzibą na Seszelach, oskarżając ją o prowadzenie niezarejestrowanej platformy transakcyjnej i naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

W zgłoszeniu, które zostało złożone w południowym dystrykcie Nowego Jorku, wymieniono pięć podmiotów i trzy osoby fizyczne będące właścicielami giełdy. Należą do nich Arthur Hayes, CEO BitMEX, Samuel Reed i Ben Delo. Inne podmioty obejmują i HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX), ABS Global Trading Limited, HRD Global Trading Limited, Shine Effort Inc. i 100x Holding Limited.

Jak wyjaśniła Komisja, uważa, że ​​BitMEX nielegalnie oferował lewarowane usługi handlowe handlowcom. Od momentu powstania w 2014 roku, giełda podobno oferowała lewarowany handel na poziomie 1 biliona dolarów. Oskarżyła również BitMEX o naruszenie podstawowych procedur zgodnych, w tym brak rejestracji u władz i brak jakichkolwiek procedur AML i Know-Your-Customer (KYC).

Agencja potwierdziła, że ​​domaga się wyrównania, cywilnych kar pieniężnych, stałych zakazów handlu i nakazów przeciwko przyszłym naruszeniom. Oprócz zarzutów, Sąd postawił zarzuty trzem wyżej wymienionym osobom – a także Szefowi ds. Rozwoju Biznesu firmy BitMEX Gregory’emu Dwyerowi – o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej. W przypadku skazania każdemu z nich grozi pięć lat więzienia i grzywna w wysokości około 250 000 USD.

Zastępca dyrektora FBI, William Sweeney, twierdził, że jeden z dyrektorów firmy przechwalał się faktem, że firma została zarejestrowana w jurysdykcji poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ łatwo byłoby przekupić ich organy nadzoru. Departament Sprawiedliwości potwierdził w oświadczeniu, że Reed został aresztowany w czwartek rano w Massachusetts. Dyrektorzy innych firm nadal są na wolności.